جشنواره ملی ایده های اشتغالزا و کارآفرینی

نخستین جشنواره ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینی برگزار می شود.

همواره کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها از این سختی سخن دارند که دریافت مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کار آن ها سخت بوده و حمایت لازم از طرف دولت در این زمینه صورت نمی گیرد. گاهی فرصت هایی رخ نشان می دهد که می توان با استفاده به موقع و بهینه از آن ها حداکثر بهره را برای راه اندازی کسب و کار و یا توسعه آن دریافت نمود. جشنواره ایده های برتر و اشتغالزا که به همت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شده را می توان فرصت خوبی دید که در آن می توان حمایت ارگان های دولتی را نیز برای توسعه کار خود کسب کنیم. همچنین تیم هایی که از شهرهای آبادان و خرمشهر در این رویداد شرکت کنند در صورت موفقیت از برخی حمایت های مرکز نوآوری اروندتک همانند استقرار در فضای کار اشتراکی بهره مند خواهند شد. خبر این رویداد به نقل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان به شرح ذیل می باشد:

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شناخت ایده پردازان خلاق و فرصت های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور، اقدام به شناسایی و کمک به عملیاتی نمودن ایده های برتر اشتغالزا کرده است.

اهداف جشنواره شامل توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده های برتر و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده های برتر و صاحبان ایده، فراهم نمودن زمینه حمایت از ایده های برتر اشتغالزا و عملیاتی نمودن آنها و کمک به اشتغال پایدار در کشور است

بر اساس این فراخوان، صاحبان ایده در سراسر کشور می توانند در بازه زمانی ۲۰ دی  لغایت ۱۰ بهمن ماه سال ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر به نشانی زیر نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند :

https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir

ایده های ارائه شده علاوه بر حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی به صورت کلی،  مباحثی از قبیل ؛ اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، معلولین، معتادین بهبودیافته، زندانیان آزادشده، زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز)، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال در مناطق روستایی و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران را در بر می گیرد.

 برترین ایده ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی،  پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، ارزیابی می شوند.

مطالب مشابه

یک نظر

  1. با سلام و احترام
    نظر و ایده ی ما برای اشتغال زایی،ایجاد گروه های رسانه ای محله ای است که هر محله با ترتیب و ترکیب افراد،بتواند گروه تولید محتوا و رسانه ای تشکیل دهد و برای آن افراد، از خود محل کسب درآمد داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *